Fundacja Jeruzalem Urbs Beata

 

Celem Fundacji jest niesienie wsparcia Monastycznym Wspólnotom Jerozolimskim działającym w Warszawie w ich misji ewangelizacyjnej, modlitwie kontemplacyjnej
i rozpowszechnianiu wiary katolickiej. Wszelkie działania Fundacji są realizowane w duchu Księgi Życia Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich i w poszanowaniu ich Konstytucji, reguły, rytmu i formy życia, a także w duchu przyjaźni i bezinteresownej pomocy, której przyświeca idea braterskiej dobroczynności.

 

Wesprzyj nasprojekty

Wesprzyj nas

Kontakt:

Fundacja Jeruzalem Urbs Beata
ul. Łazienkowska 14
00-449 Warszawa

kontakt: urbsbeata @ wspolnoty-jerozolimskie.pl

Numer konta bankowego:

Bank BNP Paribas
PLN: 37 1600 1462 1730 4713 5000 0001
EURO: PL 10 1600 1462 1730 4713 5000 0002

BIC/S.W.I.F.T. : PPABPLPK

REGON: 145972676
KRS: 0000406168
NIP 7010332581

obraz: Wikimedia commons

Realizacje 

Oto co wspólnymi siłami udało nam się już zrobić.

2021

Nowe tablice

W przedsionku kościoła umieściliśmy kilka ważnych informacji: godziny oficjów, mszy św., kontakty do poszczególnych wspólnot oraz  krótką historię początków naszej fundacji.

2021

Transmisje Liturgii

Zakupiliśmy sprzęt i oprogramowanie do transmisjii liturgii, które możecie teraz oglądać na naszym kanale Youtube.

2021

I ukazał mi miasto

Publikacja książki naszego założyciela br. Pierr-Marie Delfieux. Nasza Funadcja zajmuje się także innymi publikacjami, które możecie nabyć w naszym sklepie Monastica.

2020

Szklane drzwi w kościele

Wymieniliśmy i zamontowaliśmy nowe szklane drzwi w kościele. Pozwoli nam to ograniczyć koszty ogrzewania a także wyciszy nieco hałas dochodzący z zewnątrz.

2018

Przebudowa toalet

Dwie a nie jak wcześniej jedna toaleta są teraz do Waszej dyspozycji, zaraz po wejściu do kościoła.

2019

Nowe ornaty 

Prostota i piękno – staramy się, by tak właśnie było w naszym kościele, by to, co najważniesze było w centrum. Dlatego zakupiliśmy nowe szaty do sprawowania Eucharystii.

Nasze projekty

Co chcielibyśmy w najbliższej przyszłości zrobić.

2022

Okna w przedsionku kościoła

W przedsionku kościoła i wc chcemy wymienić okna, na takie, które będą się otwierać. Poprawimy w ten sposób wentylację powietrza w tym miejscu.

2022

Nowe psałterze

Pracujemy nad nowymi psałtzerzami już od dłuższego czasu i te prace dobiegają końca. Będzie to wydanie w zupełnie nowej formie i układzie.

2022

Tablice w korytarzu

Po wymianie okien odmalujemy korytarz, w przedsionku kościoła i zawiesimy tam nowe tablice, na których znajdziecie min. historię powstania naszych wspólnot, wprowadznie do Księgi Życia Jeruzalem i duchowości.

w oczekiwaniu na finanse

Remont schodów

Schody przed wejściem do kościoła wymagają remontu z obu stron. Będzie konieczne położenie ich od nowa, teraz są jedynie prowizorycznie naprawione.

w oczekiwaniu na finanse

Szafy na nowe psałterze

Szafy na nowe psałterze – tak, by były one łatwo dostepne dla Was i by psałterze nie niszczyły się.

2023

Księga Życia Jeruzalem

Pracujemy na nowym tłumaczenim naszej reguły: Księgi Życia Jeruzalem. 

Darowizna

Przekaż 1,5% dla Wspólnot Jerozolimskich

Przekazane darowizny możesz odliczać od swojego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym. Dla osób fizycznych wysokość odliczenia wynosi do 6% a dla osób prawnych do 10% rocznego dochodu. (Podstawa prawna Ustawa o podatku dochodowym art. 26, ust.1, pkt.9 oraz art.18 ust.1, pkt 1).
Jak to zrobić?

Wystarczy ściągnąć dedykowaną aplikację do wypełniania formularza PIT i sprawdzić czy wpisany jest KRS Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl 0000309499. Natomiast w polu oznaczonym jako cel szczegółowy musi być: „Wspólnoty Jerozolimskie”. I gotowe!

Wersja on-line uruchamiana w przeglądarce internetowej:

https://www.e-pity.pl/pit-online/?opp=0000309499&ogid=38964

Wersja do pobrania:

https://download.e-pity.pl/down/setup_e-pity2023-opp-0000309499-ogid-38964.exe

https://podatki-pit.pl lub Program: e-pity.pl

W jak sposób 1,5% trafi do Wspólnot Jerozolimskich?

Urząd Skarbowy przekaże ten 1,5% Pallotyńskiej Fundacji wraz ze sprawozdaniem, ile pieniędzy wpłynęło na wskazany w PIT-ach, cel szczegółowy. Na tej podstawie Fundacja przekaże środki które wskazano jako przeznaczone dla naszych Wspólnot Fundacji Jeruzalem Urbs beata. Dlatego tak ważne jest wpisanie w celu szczegółowym: „Wspólnoty Jerozolimskie”. Zachęcamy do wspierania naszego dzieła także w ten sposób i z góry za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!

Fundacja Jeruzalem Urbs Beata
ul. Łazienkowska 14
00-449 Warszawa

Numer konta bankowego:
Bank BNP Paribas
PLN: 37 1600 1462 1730 4713 5000 0001
EURO: PL 10 1600 1462 1730 4713 5000 0002

BIC/S.W.I.F.T. : PPABPLPK

REGON: 145972676
KRS: 0000406168
NIP 7010332581

Nasza Fundacja potrzebuje zaangażowania ludzi kreatywnych i przedsiębiorczych. Jeśli posiadasz talenty i umiejętności, które chciałbyś wykorzystać w pracy na rzecz wspólnego dobra, to zapraszamy do współpracy i prosimy o kontakt.

Formularz kontaktowy

4 + 2 =

Dlaczego nasza Fundacja nosi nazwę « Jeruzalem Urbs Beata »? 

Jeruzalem ze względu na odniesienie do Rodziny Jerozolimskiej, dla której Jeruzalem, to ziemskie, ale jeszcze bardziej to w niebie, jest miastem umiłowanym, noszącym w sobie tajemnicę, wezwanie, powołanie, spełnienie ich i każdego człowieka.

Urbs Beata, co znaczy miasto błogosławione, to ostateczny cel wszystkich dążeń, cel świadomych lub nie pragnień ludzkich. Czeka na nas niebo, które jest… miastem: Jeruzalem niebieskie. Fundacja wraz z mnichami i mniszkami chce, by Warszawa stawała się coraz mniej na obraz Babilonu, a coraz bardziej na obraz Jeruzalem niebieskiego. Kopać studnie wody żywej, budzić w ludziach pragnienie, a raczej świadomość pragnienia Boga, Życia, zbawienia.

Nazwa nawiązuje do pierwszych słów łacińskiego hymnu z nieszporów Hymn « Urbs Ierúsalem Beáta » uroczystości rocznicy poświęcenia kościoła. Miasto Boże a z nim każde miasto zbudowane jest z żywych kamieni, otoczone aniołami jak orszakiem ślubnym bo idzie na Gody Baranka, pięknie przyozdobione. Ale doskonała piękność budowli potrzebuje harmonijnego układu całości, artystycznego i starannego wykończenia szczegółów.

Nasza Fundacja pragnie włączyć się w to dzieło Mistrza, który kształtuje je swoimi rękami.

Celem działania Fundacji jest wspieranie działalności ewangelizacyjnej Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich w Polsce.

Udzielanie wszelkiej pomocy, w tym materialnej Domom Zakonnym Monastycznej Wspólnoty Sióstr Jerozolimskich oraz Monastycznej Wspólnoty Braci Jerozolimskich
Propagowanie i rozwijanie kultury chrześcijańskiej sięgając do źródeł chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowego Europy
Propagowanie i rozwijanie kultury muzycznej kładące szczególny nacisk na europejskie i światowe dziedzictwo w zakresie muzyki sakralnej
Rozpowszechnianie i utrwalanie wartości, które wywodzą się z chrześcijańskiej wizji człowieka i społeczeństwa

Nasze działania:

  • fundacja prowadzi internetowy i stacjonarny sklep monastyczny – sklepmonastyczny.pl
  • prowadzimy zbiórki funduszy na remonty i utrzymanie pomieszczeń użytkowanych przez Wspólnoty Jerozolimskie w Warszawie
  • organizujemy konferencje, odczyty i panele dyskusyjne związane z tematyką duchowości monastycznej
  • organizujemy koncerty i wydarzenia kulturalne propagujące chrześcijańskie dziedzictwo kulturowe.