Periodyk “Sources Vives”

Sources Vives to czasopismo Wspólnot Jerozolimskich ukazujące się w języku francuskim sześć razy w roku. Każdy numer (około 150 stron) poświęcony jest jednemu, konkretnemu tematowi z szeroko pojętej duchowości. Autorami zamieszczanych artykułów są specjaliści danej dziedziny (biskupi, teolodzy, pisarze…) oraz bracia i siostry jerozolimscy, a w szczególności o. Pierre-Marie Delfieux, założyciel Wspólnot. Czasopismo zawiera zawsze niebanalne treści pełne mądrosci i refleksji, medytacje i świadectwa. Pozwalają one pogłębić zagadnienia wiary chrześcijańskiej, modlitwy, liturgii i Pisma świętego, a jednocześnie lepiej poznać powołanie i duchowość Wspólnot Jerozolimskich.

Poprzez przedstawiane sylwetki świętych, rozważania biblijne oraz zgłębianie aktualnych problemów, czasopismo Sources Vives proponuje czytelnikom kontemplacyjne spojrzenie na świat i ludzi, będących „odbiciem Oblicza Bożego”, czerpiąc dla nich i wraz z nimi u źródeł biblijnych, patrystycznych i mistycznych, tak by wszyscy mieli dostęp do skarbu wody żywej.

Co więcej, ilustrowany, kolorowy dodatek przedstawia najnowsze wiadomości z życia Rodziny Jerozolimskiej – relacje i zdjęcia z najważniejszych wydarzeń dotyczących Wspólnot Monastycznych, Apostolskich i Świeckich.

Lista wszystkich numerów Sources Vives (w języku francuskim)