WINNICA – KRĄG BIBLIJNY

Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu:
“Bo nas nikt nie najął”. Rzekł im: “Idźcie i wy do winnicy!”. Mt 20, 6-7

Kiedy ?

Rendez-vous w przedsionku kościoła po czwartkowej Eucharystii. Początek spotkania o 19.30

Kontakt ?

mwj.winnica@gmail.com

Dla kogo ?

Dla każdego, kto chce się rozkochać w Słowie Bożym.

Nasza WINNICA powstała jesienią 2019 jako odpowiedź na pragnienie, by na Łazienkowskiej była przestrzeń spotkań ze Słowem i wokół Słowa. Tak zakiełkowała wspólnota osób, które pragną, aby ich codzienność była kształtowana i przesiąknięta Ewangelią.

Jako wspólnota spotykamy się raz w tygodniu, w czwartkowy wieczór, by razem się modlić oraz dzielić się i wzajemnie ubogacać owocami codziennych spotkań z Panem w Jego Słowie. To, co nas charakteryzuje i łączy, to fakt, że każdy z nas zabiega o osobisty, regularny kontakt ze Słowem, poprzez lekturę i medytację czytań liturgicznych z dnia.
Poprzez wspólną modlitwę i lekturę Pisma Świętego pragniemy rozwijać się w naszej relacji z Bogiem i ze sobą nawzajem. Codzienne osobiste spotkania ze Słowem oraz dzielenie się Słowem we wspólnocie, uczą nas jak iść przez życie Drogą, którą jest Chrystus.
Idąc za Słowem, budujemy też relacje ze sobą. Wielu z nas Pan pociągnął do Winnicy na etapie szukania dla siebie przestrzeni formacji w Kościele i poczucia, że stoimy w miejscu, bo „nikt nas nie najął”.
Większość z nas zbliża się do 40-tki lub jakiś czas temu ją przekroczyła – nie określamy jednak przedziałów wiekowych naszej wspólnoty – to SŁOWO nas łączy, nie PESEL 😉
Jeśli Słowo jest dla Ciebie drogowskazem, jeśli już jest dla Ciebie codziennością lub wraz z nami chcesz się w Nim mocniej rozkochać – jesteśmy otwarci, zapraszamy!